Jump to content
  • Concurs 1 Aprilie [VIP 1 MONTH]

Recommended Posts

Salutari tuturor.

Organizez un concurs care are ca subiect farsele!

Cine vrea sa participe trebuie sa povesteasca, in nici prea multe sau putine randuri, o farsa (reala sau inventata) pe care a facut-o cuiva si o considera amuzanta iar noi impreuna cu voi, vom alege cea mai amuzanta poveste si care are cele mai multea reacturi iar cel care a postat-o va primi VIP o luna.

De asemenea, nu ezitati sa folositi functia de REACT a forumului pentru povestile care v-au placut cel mai mult!

Postati-va doar povestile fara sa faceti chat.

Voi lasa topicul deschis pana pe 10 aprilie (asta in cazul in care sunt postari, daca topicul este inactiv o perioada indelungata de timp il voi inchide prematur).

• Like 1
    • You have a beer 5
    • lexzor locked and unlocked this topic

La scoala cred ca se intampla cele mai bune farse. 

Eram intr o zi de miercuri, care a picat fix de 1 aprilie, in clasa, cu colegii mei. Avand 3 ore cu dirigu, el s a gândit sa invite un om care poate sa le vorbeasca fetelor despre cum sa foloseasca tamponul. Fiind foarte proaste colegele mele, nici n au dat importanta la ce zicea acel om, ci doar la ce urma sa ne zica noua (baietilor). Dupa ce s a terminat acea ora de discuție, ne au dat noua tampoanele, mai puțin unui baiat, caruia urma sa i lipim toate tampoanele pe. spate. L am asteptat sa mearga la magazin, l am urmarit si atunci *am actionat*. L am luat toti in brate si i am dat palme pe spate (momentul bomba) si i am zis ca o sa primim un test la geografie, stiind ca n a invatat nimeni. Prostul nu si a dat seama ca noi am facut altceva luandu l in brate, asa ca a continuat drumul spre magazin. Cand a ajuns acolo, vanzatoarea i a zis ca are ceva lipit pe spate. Atunci a fost momentul in care am revenit toti și am ras de el. 

P.S (l am ales pe el ca nu se supara la glume, stiind ca cu cateva ore înainte si el ne făcea glume "proaste")

Sa ma bata mama ca daca ma punea profa de romana sa scriu o compunere d asta nu mi iesea asa :)))))) 

• Like 4
    • Haha 1

Pai cred ca s-a intamplat pe undeva acasa

Eram eu cu varul meu ne jucam cu masinitili si cu omuleti si dintr-o data imi venise o idee m-am dus la parinti sa ma ajute deoarece nu puteam sa o fac singur 

asa ca m-au ajutat (ps : vroiam sa ne jucam dea vatea-n scunselea si eu ma puneam sa numar) cand am terminat de numarat am 10 minute l-am cautat si dupa m-am oprit ca sa ma predau. Cand a venit in casa tatal lui si mama lui lau stropit cu apa adica i-au facut baie pe romaneste, bunica a venit cu un pachet de faina si l-a facut plin de faina  iar eu i-am spart 5 oua in cap

Dupaia a trebuit sa curat toata mizeria acolo dar macar meritase aceasta farsa

de atunci nu am mai facut nicio farsa din cauza ca stiu ca vrea sa imi faca o farsa si a spus ca o sa fie una de neuitat

• Like 4

In clasa a 7-a la scoala am dat cu săpun toate tablile din scoala si am demontat tevile de la chiuvete si s-a cam inundat "putin" baia.. aaa si am mai scos si clanta de la clasa noastra . :)) din fericire eu si cu inca 3 baieti ne-am ales cu 9 la purtare:)

• Like 9

Întâmplare reală, nu doresc nimănui:

19 ani, prima chirie din viața mea, viață de student, responsabilități de student. Una dintre aceste responsabilități: mâncarea. Trebuia să-mi gătesc singur, lucru cu care eram obișnuit de altfel. Din păcate, de această dată, astrele s-au aliniat. 
    Îmi pregăteam piept de pui la grătar cu o salată. În acea salată, eu fiind fan mânăruri spicy, am adăugat și un ardei iute verde, tăiat mărunt. Am tăiat ardeiul, l-am pus în bolul cu salată, și o chemare a divinității s-a auzit dinspre baie. Am fost și m-am ușurat, DUPĂ m-am spălat pe mâini, am continuat să-mi gătesc, iar la aproximativ 5 minute am început să simt o căldură în pantalonii mei. Am verificat, am simțit o durere soră cu moartea, mi-am dat seama cât de prost am fost și că nu m-am spălat pe mâini ÎNAINTE să pun mâna pe băiețel, pentru că am tăiat ARDEI IUTE. Am oprit și piept de pui și tot ce aveam de gătit, m-am dezbrăcat într-o secundă MAXIM și am sărit în duș într-o ultimă suflare. 20 de minute am stat în dușul rece, după care am ieșit și m-am dat cu toată crema de gălbenele pe care am avut-o. Niciodată nu știi când îți e de folos!! HORROR băieți! Spălați-vă pe mâini și ÎNAINTE de a da noroc cu președintele, e unul singur și e al vostru toată viața! Aveți grijă de el! 

Mai am o povestioară, nu e despre mine, e despre un coleg de camera de cămin, un bun prieten..

Seară tipică de cămin studențesc, o sticloanță de Jack și un pitulan de bere cu scrum de țigară în ea, 6 moldoveni, restul istorie nescrisă (până acum). (@ Nu are legătură cu acea seară, dar e contextul întâmplării.)
    Următoarea zi, unul dintre colegii mei de cameră (unul dintre cei 6 moldoveni), avea programare la dentist, undeva în jurul orei 11. Noi adormisem pe la ora 6, la cât de bombardați eram s-a băut și apa de la flori; în fine. :)) Se trezește X la 10:45, în contextul în care făcea 20 de minute cu mașina până la cabinet, și-a găsit niște haine rapid, însă acel miros după o seară de petrecut într-un cămin studențesc doar de băieți, fel și fel de băuturi și țigări ca la contrabandă, nu se duce nici cu apa din cristelniță. O „briliantă” idee i-a străfulgerat creierul: să folosească deodorant pe tot corpul, inclusiv în zona genitală. O idee deloc strălucită într-o zi de august cu aproape 40 de grade afară. Zis și făcut, s-a spray-at pe tot corpul, s-a spălat pe dinți, s-a îmbrăcat și am ieșit cu toții, având treabă în acea zonă (centrul orașului). Pe drum, în mașină, un legendar Golf 2 1991, fără AC (aer condiționat), doar GD (geamuri deschise), X începe să transpire. Problema nu era că doar transpira, ci „băiatul lui” îl înțepa din cauza deodorantului și blugilor pe care îi avea pe el, și tot drumul ne-a implorat să-i facem loc, noi fiind înghesuiți toți în săracul Golf 2. Din păcate nu a avut nicio șansă cu noi dragul nostru coleg X, noi fiind foarte sălbatici de fel, și a fost chinuit tot drumul de 30 de minute. 
    Ajuns într-un final la respectivul cabinet, s-a așezat pe acel scaun tip cabinet stomatologic și doctorul stomatolog (o „ea”, de fapt) a început lucrarea. După lungi lupte seculare dintre blugi și organul genital bărbătesc, durerea a învins. Doctorița îi tot repeta să stea nemișcat că îi poate aluneca mâna și să-l accidenteze, ceea ce s-a și întâmplat.. Colegul meu X, din durerea pe care cu greu o suporta în pantaloni, unde deja se făcuse rană de la fricțiunea continuă și începuse să sângereze minor, a tresătit mai tare, i-a alunecat doctoriței mâna în care avea acea „freză” cu care curăță dintele de carie, și i-a tăiat gingia, un lucru foarte dureros neavând anestezie. 
    Într-un final, pe un ton foarte supărat după ce s-a terminat ședința la stomatolog, a ieșit din adâncul sufletului său un călduros: „Sâ-mi b** p*** în m***** m*-*** cu deodorantul p**** și dentista m****** m*-*** cu șini d**** o mai vini vriodată” ( a se citi cu accent moldovenesc..)

Mai am multe, dar astea mi-au venit pe moment. Enjoy

• Like 1
    • Haha 3

M-a chemat un prieten de ziua lui la un biliard, impreuna cu fratele meu si inca o persoana, o sa-i zicem X. Fiind ziua lui de nastere, a facut cinste cu 2-3 ture de biliard si bauturi. X, pe langa el, a adus inca 5 insi. Cand au intrat toti in local, X a strigat in gura mare "Luati-va de baut, e ziua lui si ne face cinste". Si asa saracu, de ziua lui, a facut cinste la 8 persoane, dintre care pe unii nici nu-i cunostea =)))

• Like 4
    • lexzor locked and unpinned this topic
    Guest
    This topic is now closed to further replies.

Board Life Status

Board startup date: December 12, 2020 14:00:56
    • Create New...